parfemy levně
O nás  |   Články a časté dotazy  |   Slovník parfémů  |   Koncentrace parfémů  |   Složení parfémů  |   Prodejci parfému  |   Značky parfémů  |  Informace o parfémech a časté dotazy


Přečtěte si naše články o parfémech - určitě se dozvíte něco nového!


Názvosloví internetové parfumerie - EDP, EDT nebo EDC - parfémová, toaletní anebo kolínská voda?

Slovem parfém v tomto textu označujeme výrobek obecně, bez ohledu na sílu jeho vonné kompozice, dále pak členíme parfémy podle obsahu vonné složky.


Parfémová voda neboli EDP (zkratka eau de parfum) obsahuje 8% až 15% vonné kompozice, toaletní voda neboli EDT (eau de toilette) 4% až 8% vonné kompozice. Kolínská voda EDC (eau de cologne) obsahuje 3% až 5% vonné kompozice.Znamená to tedy, že pokud koupím EDP kupuji parfém, který je nejsilnější a nejdéle vydrží ?

Ano i ne, záleží i na jiných okolnostech: na značce parfému - každá značka používá své receptury a jinak koncentrované vonné složky, tedy např. EDP od Gucci muže mít 15%, EDP od Diora 12% a podobně, také záleží na tom, zda se ten samý parfém vyrábí jen jako EDP či EDT nebo v obou verzích, pokud jsou obě verze, pak vždy je EDP silnější a déle vydrží, naopak ale může někdy být až příliš výrazná. Pokud ale parfém najdete jen ve verzi EDP nebo EDT není to proto, že by zrovna nebyla druhá varianta na skladě, ale výrobce prostě vyrábí jen tuto jednu verzi.

A abychom to ještě na závěr zkomplikovali, pokud se ptáte, zda může někdy EDT vonět silněji než EDP: může, ne u stejného parfému, ale u různých výrobců klidně ano, žádná závazná pravidla na označování parfémů nejsou.Může mít stejný parfém u různých uživatelů poněkud odlišnou vůni?

Ano, to se může stát, není to nijak výrazně rozdílné, ale trochu třeba ano. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit odlišně.Jak parfém na člověka působí?

Parfémy působí bezprostředně, příjemná vůně dokáže velmi rychle zlepšit náladu, dokáže vyvolat zájem ostatních i druhého pohlaví, ženy dobře vědí, proč se před každou schůzkou navoní...Co parfémy a erotika?

Jisté je, že pokud hezky voníte, jste v zájmu pozornosti, ostatní je na vás...Jak se má parfém používat?

Parfémy používejte podle svého uvážení, obvykle se navoníme ráno a potom během dne podle potřeby ještě vůni doplníme, pokud jdeme do společnosti a chceme zvýraznit či podtrhnout svůj styl, opět použijeme svůj parfém.Mohu mít více parfémů a používat je dohromady?

Každý si určitě najde svůj oblíbený parfém snadno, poté po jeho dlouhodobějším používání si vybuduje na tomto parfému a jeho vůni součást svého image, kdy ho jiní poznají jen podle této vůně, to je velmi příjemné, vůně se stává součástí osobnosti, ale nebojte se používat více parfémů najednou... říká se , že změna je život, platí to i v parfémech...zkuste se např. jeden den v týdnu navonět jiným parfémem než obvykle a pozorujte , co to s vaším okolím udělá...Jak dlouho je parfém použitelný a jak se pozná, že není již zcela v pořádku?

Parfémy od výrobců obvykle nemají žádné datum výroby a spotřeby, výrobci toto uvádět nemusí a ani neuvádějí. Jediné, co na parfému najdete, je doporučení spotřebovat parfém do 36 měsíců po otevření.

Parfém, jehož barva se mění, většinou ve tmavší odstín a kolem jehož uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec, je zpravidla starý, ale ani to nemusí znamenat, že by ztratil něco na své kvalitě, paradoxní je, že delší dobu otevřený parfém může vonět silněji než nový, protože se ze staršího odpařilo trochu více vody a zůstal větší poměr vonných esencí.Složení parfémů a jejich názvosloví, provoňující cyklus

Výrobci parfémů vytváří jednotlivé parfémy z jednotlivých složek, které vkládají do kompozice. Základy, složky nazýváme hlava či tony podle toho, kdy je má uživatel parfému svým čichem zaznamenat, kdy se mají rozvonět.
Hlavu pociťujeme okamžitě, takzvané tóny se uvolňují postupně:

  • Hlava - nejintenzivnější složky, které cítíme ihned po použití parfému
  • Srdce - následné tóny, které začínají převládat až po chvíli
  • Základ - spodní tóny vůně, doznívající až za několik hodin

Každý parfém tedy prožívá po použití celý cyklus provonění, a pokud jej chceme opravdu poznat od začátku do konce nezbývá nám, než se jej snažit vnímat třeba celý den.


Publikováno se svolením Parfemy-parfumerie.cz

  |   Úvod  |   O nás  |   Kontakt  |  

© 2006 Parfémy-levně.net | parfémy za akční ceny


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Toužíte po parfému, ale nemáte dostatek financí? Půjčka nejen na parfémy Vám pomůže získat Váš oblíbený parfém, pokud se Vám zrovna nedostává peněz.
Nakupovat můžete zde: Obchody s parfémy | Parfumerie a eshopy
Na těchto adresách naleznete také ručně vybrané internetové obchody všech kategorií.